Makaleler » Sağlıklı Ev Planı » Sağlıklı Evinizi PlantoHealthHouse ile Planlayın

Sağlıklı Evinizi PlantoHealthHouse ile Planlayın

Kaçımız küçük bir kız çocuğu iken gelecekteki evimizi planladığımızı hatırlıyoruz? Bu hayallerimiz muhtemelen canlı renkler ve yaratıcı detaylarla doluydu. Yaşımız ilerledikçe bu hayaller, yalnızca yaratıcılığımızı değil aynı zamanda sağlığımızı da besleyen bir yuva hayallerine dönüşür. PlantoHealthHouse'da sağlıklı bir evin fiziksel bir alandan daha fazlası olduğuna inanıyoruz; sağlıklı bir ev bedenimizi, zihnimizi ve ruhumuzu besleyen bir sığınaktır. Boşlukta yeşeren rengarenk çiçekler ile bezeli evimize hoşgeldiniz, sizler ile bizim odağımıza aldığımız bütünsel sağlıklı yaşam yaklaşımımızla uyumlu olan sağlıklı bir evi nasıl planlayabileceğimizi dair fikirlerimizi paylaşmak istiyoruz;

 

Doğal Işık ve Havalandırmayı Benimseyin

Sağlıklı bir evin temel unsurlarından biri bol miktarda doğal ışıktır. “Güneş girmeyen eve doktor girer.” atasözü aslında ışığın yalnızca yaşam alanlarımızı aydınlatmakla kalmayıp, aynı zamanda sağlığımız, ruh halimizi ve enerji seviyemizi de artırdığı bilgisinin nesillerce bize aktarılan ifadesidir. Doğal ışığı en üst düzeye çıkarmak için evinizdeki perdeleri  açık tutmayı ve havanın güzel olduğu zamanlarda bol bol havalandırmayı ihmal etmeyin. Temiz hava sirkülasyonu sağlıklı bir iç mekan ortamının korunmasına yardımcı olur.

 

Bitkileri Evinizin Dekorasyonuna Dahil Edin

Bitkiler sağlıklı bir ev için gereklidir. Havayı arındırır, stresi azaltır ve yaşam alanınızı  renklendirir. Özellikle hava temizleme özellikleriyle bilinen çeşitli iç mekan bitkilerini tercih eebilirsiniz. Mutfağınızda veya varsa balkonunuzda küçük bir bitki bahçesi oluşturmanız da size sağlıklı yemekler için taze malzemeler sağlayabilir.

 

Toksik Olmayan Malzemeler Kullanın

Sağlıklı bir ev planlarken kullandığınız malzemelere dikkat edin. Toksik olmayan, çevre dostu malzemeleri ve mobilyaları tercih edin. Düşük veya sıfır uçucu organik bileşikler içeren boyaları tercih edin, ayrıca kıyafetlerinizi de pamuk, yün ve keten gibi doğal liflerden seçerek zararlı kimyasallara maruziyetin önüne geçebilir ve daha sağlıklı bir yaşam ortamı yaratabilirsiniz.

 

Temiz Hava ve Suya Öncelik Verin

Kaliteli hava ve su arıtma sistemlerine yatırım yapın. Hava temizleyici, alerjenleri, tozu ve diğer kirleticileri temizlemeye yardımcı olarak temiz hava solumanızı sağlar. Benzer şekilde, iyi bir su filtreleme sistemi, içtiğiniz ve yemek pişirmek için kullandığınız suyun kirletici maddelerden arınmış olmasını sağlar.

 

Odalarınızı İşlevsel Olacak Şekilde Planlayın

Sağlıklı bir evde rahatlamayı, üretkenliği ve aile içinde iletişimi teşvik eden alanlar bulunmalıdır. Evinizde rahatlatıcı bir atmosfer yaratmak için nötr sakinleştirici renkler kullanın. Evinize huzur duygusu getirmek için ahşap mobilyalar, taş detaylar ve bitkileri tercih edin. Farklı aktiviteler için farklı alanlar belirleyebilirsiniz, biz PlantoHealthHouse olarak kendi evimiz için seçtiğimiz odaları ve renkleri sizler ile de paylaşmak istiyoruz;

 

• Bizim mutfağımız kırmızı renkli ve mutfağımızda öncelikle kendimiz sonra da sevdiklerimiz için sağlıklı yemekler pişirmeyi planlıyoruz.

• Bizim banyomuz yeşil renkli, banyomuzda sağlıklı bakım ritüelleri uygulayarak kendimize şefkat göstermeyi planlıyoruz.

• Bizim çalışma veya hobi odası olarak kullanacağımız odamız turuncu renkli, bu oda da bize keyif veren veya yaratıcılığımızı ortaya koyabileceğimiz hobilerimiz ve işlerimiz ile vakit geçirmeyi planlıyoruz.

• Bizim oturma odamız sarı renkli, oturma odamızda keyif yapıp bazen kendimiz ve ailemiz, bazen de dostlarımız ile film izleyip, müzik dinleyip, bazen de derin sohbetlere dalacağız.

• Bebekleri olan kadınlar içinde bebek odamız mavi renkli oldu, bebek odasında bebeğimiz ile keyifli vakit geçirip, onu şefkatle kucaklayacağız.

• Bizim birde kütüphanemiz için büyük bir odaya ihtiyacımız oldu, çünkü biz kitapları çok seviyoruz. Kütüphanemizde bazen aşk romanları ile hülyalara dalacağız, bazen macera kitapları ile maceradan maceraya koşacağız, bazen de hayatın anlamını çözmek için mitolojiden ilham almaya veya modern zamanların psikoloji, psikiyatri ve felsefe kitapları arasında düşüncelere dalmaya ihtiyaç duyacağız.

• Bizim yatak odamız mor renkli, kendimiz ile en yakın ve başbaşa olacağımız yatak odamızda hayallerimizi, rüyalarımızı ve en tatlı uykularımızı paylaşacağız.

 

PlantoHealthHouse içerisinde sizinde mutlaka kendinize yakın bir oda bulacağınıza inanıyoruz, biz bütünsel refahınızı destekleyen bir sığınak yaratmanıza yardımcı olmaya kararlıyız. Yüksek kaliteli ve sağlıklı ürünler sunmaktan değerli bilgi ve kaynaklar sağlamaya kadar, daha sağlıklı bir eve giden yolculuğunuzda size rehberlik etmek için buradayız.

Bu ilkeleri benimseyip evinize entegre ederek bedeninizi, zihninizi ve ruhunuzu besleyen bir alan yaratabilirsiniz. Unutmayın, sağlıklı bir evin özü sadece yapısında değil, onu yaratırken gösterdiğiniz sevgi ve özende de yatmaktadır. Sağlıklı yaşamın ve uyumun geliştiği hayalinizdeki sığınağı PlantoHealthHouse ile inşa etmeye hazırız.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Alışveriş Sepetim

X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
WhatsApp Destek Hattı