Hakkımızda

Planto Health House/Planto Sağlık Evi

Bir “ev” dört duvarı, bir çatısı, mutfağı, banyosu ve odaları olan bir yer değildir sadece...İlk ev annedir, doğumdan sonra en büyük mücadelesini vereceği ikinci eve taşınır bebek, ancak hiç taşınmayacağı tek bir ev vardır, yavaş yavaş kurulan, içimizde taşıdığımız ancak bilinçdışımızda yavaş yavaş örülmeye başlanan bir evdir bu. Bu evin inşaası yaşam boyu tamamlanmaz, hep bir şeyler eksiktir, hep yeniden kurulur, sonra bozulur ve sonra yeniden kurulur. Taki bu dünyadan göçüp gideceğimiz zamana kadar, artık kalıcı evimize taşınırız her şeyi tastamam olan.

Bilinçdışımızdaki evimizi nereye gidersek gidelim içimizde taşırız, Fransız Filozof Gaston Bachelard “Mekânın Poetikası” adlı kitabında şöyle der: “Yalnız anılarımız değil, unuttuklarımız da “bir yere yerleşmiştir”, bilinçdışımız “yerleşmiştir”. Ruhumuz bir konuttur. Ve “evleri, “odaları” hatırlayarak kendi içimizde “konaklamayı” öğreniriz”.

Alberto Eiguer, “Evin Bilinçdışı” isimli kitabında şöyle der: “Kendimizi rahat hissetmemizi sağlayan bir alan bize güven verebilmek için sert, yalıtkan ve dışarıya kapalı olmalıdır. Ama dış dünyadan koparmadan, uygun bir şekilde etkinliklerimizi geliştirmemize olanak tanımak için aynı zamanda esnek ve açık olmalıdır.”

Ev iç dünyamız ile dış dünyamızın kesişiminde yer alır, duygu ve düşüncelerimizi biçimlendirmemiz ve kendi “ben”imizi oluşturmamız için güvenli bir sığınaktır. Evimizde ne kadar huzurlu ve sağlıklı hissediyorsak dış dünyaya o kadar huzurlu ve sağlıklı bir biçimde çıkabiliriz.  

İşte bizde evimizde huzurlu ve sağlıklı olmamıza imkan verecek, bedenimizi, zihnimizi ve ruhumuzu bir denge içinde tutmamıza, hayattan haz almamıza destek olacak bilgileri ve ürünleri birarada sunmak üzere yola çıktık. CT Farma İlaç ve Biyoteknoloji Araştırma ve Geliştirme Ltd Şti, TFLL İlaç, Gıda Takviyesi, Kozmetik Ürünleri Ltd Şti, TFLL Pharma BVBA Belgium firmalarının kurucuları olarak Planto Sağlık Evi bizim kendi benliğimizi yansıtarak kurduğumuz bir ev, sizin benliğinizin yansımaları ile de şekillenmeye devam edecek...