Hakkımızda

Bir “ev” dört duvarı, bir çatısı, mutfağı, banyosu ve odaları olan bir yer değildir sadece... İlk evimiz annemizdir. Doğumla birlikte büyüme mücadelesi vereceğimiz yeni evimize taşınırız. Ancak hiç taşınmayacağımız, bilinçdışımızda yavaş yavaş örülmeye başlanan ve hep içimizde taşıyacağımız gerçek bir evimiz vardır. Bu evin inşaası yaşam boyunca devam eder, dönüşür ve hep yeniden kurulur...

Bilinçdışımızdaki evimizi nereye gidersek gidelim içimizde taşırız, gerçek evimizden bahseden Fransız Filozof Gaston Bachelard “Mekânın Poetikası” adlı kitabında şöyle der: “Yalnız anılarımız değil, unuttuklarımız da bir yere yerleşmiştir, bilinçdışımız yerleşmiştir. Ruhumuz bir konuttur. Ve “evleri, “odaları” hatırlayarak kendi içimizde “konaklamayı” öğreniriz”.

Ev tıpkı derimiz gibi iç dünyamız ile dış dünyamızın kesişiminde yer alır, duygu ve düşüncelerimizi biçimlendirmemiz ve kendi “ben”imizi oluşturmamız için güvenli bir sığınaktır.

Alberto Eiguer’de, “Evin Bilinçdışı” isimli kitabında şöyle der: “Kendimizi rahat hissetmemizi sağlayan bir alan bize güven verebilmek için sert, yalıtkan ve dışarıya kapalı olmalıdır. Ama dış dünyadan koparmadan, uygun bir şekilde etkinliklerimizi geliştirmemize olanak tanımak için aynı zamanda esnek ve açık olmalıdır.”

Bu çok değerli sığınağımız olan evimizde ve bedenimizde ne kadar huzurlu ve sağlıklı hissedersek dış dünyada da o kadar huzurlu ve sağlıklı bir biçimde varoluruz. 

Planto Sağlık Evi'nde bir kadın olarak huzurlu, güvende ve sağlıklı olmamıza imkan veren, bedenimizi, zihnimizi ve ruhumuzu bir bütün olarak denge içinde tutmamıza, hayattan haz almamıza destek olacak sağlık ürünlerini ve bilgileri sizinle paylaşmak üzere yola çıktık. Evimizde elbette anne olmayı tercih eden kadınlar ve onların çocukları için de bol bol yerimiz var.

Bu yeşil evi kendimizi yansıtarak keyifle kurduk ve sizin yansımalarınız ile de şekillenmeye devam edecek. Planto Sağlık Evi’ne hoş geldiniz...

Kim. Müh. Semra Aktaş Şimşek

Alışveriş Sepetim