Hakkımızda

Bir “ev” dört duvarı, bir çatısı, mutfağı, banyosu ve odaları olan bir yer değildir sadece... İlk evimiz annemizdir ve doğumla birlikte büyümek ve gelişmek için çabalamamız gereken yeni bir eve taşınırız. Ancak hiç taşınmayacağımız, bilinçdışımızda yavaş yavaş örülmeye başlanan ve hep içimizde taşıyacağımız gerçek bir evimiz vardır. Bu evin inşaası yaşam boyunca devam eder, dönüşür ve hep yeniden kurulur...

 

Fransız Filozof Gaston Bachelard’ın “Mekânın Poetikası” adlı kitabında anlattığı gibi bilinçdışımızdaki evimizi nereye gidersek gidelim içimizde taşırız: “Yalnız anılarımız değil, unuttuklarımız da bir yere yerleşmiştir, bilinçdışımız yerleşmiştir. Ruhumuz bir konuttur. Ve “evleri, “odaları” hatırlayarak kendi içimizde “konaklamayı” öğreniriz”.

 

Evimiz, tıpkı derimiz gibi iç dünyamız ile dış dünyamızın kesişiminde yer alır, duygu ve düşüncelerimizi biçimlendirmemiz ve kendi “ben”imizi oluşturmamız için güvenli bir sığınaktır.

 

Alberto Eiguer’de, “Evin Bilinçdışı” isimli kitabında şöyle der: “Kendimizi rahat hissetmemizi sağlayan bir alan bize güven verebilmek için sert, yalıtkan ve dışarıya kapalı olmalıdır. Ama dış dünyadan koparmadan, uygun bir şekilde etkinliklerimizi geliştirmemize olanak tanımak için aynı zamanda esnek ve açık olmalıdır.”

 

Kıymetli sığınaklarımız olan evimizde ve bedenimizde kendimizi ne kadar huzurlu ve sağlıklı hissedersek, dış dünyada da o kadar huzurlu ve sağlıklı bir şekilde var olabiliriz. Kadınlar olarak huzurlu, güvende ve sağlıklı olmamıza imkan veren, bedenimizi, zihnimizi ve ruhumuzu bir bütün olarak denge içinde tutmamıza, hayattan haz almamıza destek olacak sağlık ürünlerini ve bilgilerini Planto Health House'da sizinle paylaşmak üzere yola çıktık. Evimizde anne olmayı seçen kadınlar ve çocukları için de bolca yer var.

 

Bu yeşil evi keyifle, kendimizi yansıtarak inşa ettik ve sizlerin yansımalarıyla şekillendirmeye devam edeceğiz. Kadınların beden, zihin ve ruh olarak dengede olması için besleyici bir ortam sağladığımız Planto Health House'a hoş geldiniz.

 

Kim. Müh. Semra Aktaş Şimşek

Alışveriş Sepetim

X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
WhatsApp Destek Hattı