Makaleler » Rüya Yorumları » Planto Rüya Yorumları

Planto  Rüya Yorumları

Rüyalar eski çağlardan beri insanın hep ilgisini çekti, ruhların gelecekten haber verdiğine yönelik inanç çok uzun zaman boyunca insan düşüncesine hakimdi. Sonrasında pekçok filozofda rüyaların gizemini anlamaya çalıştı.

Ancak rüyaların bilinçdışına giden kral yolu olduğunu Sigmund Freud 1900 yılında "Rüyaların Yorumu" kitabında iddia edene kadar rüyalar bilimin konusu değildi. Sigmund Freud bu kitabı ile bilinçdışı kavramını ortaya koyarken psikanaliz biliminin de yolunu açtı. Freud bu kitap ile en karmaşık rüyaların bile rahatlıkla yorumlanabileceğini göstermektedir.

Freud kitabında rüyanın bir arzunun gerçekleşmesi olduğunu belirtir. Rüyaların uyanık yaşamla ilişkisini, nelerin rüya malzemeleri haline dönüştüğünü ve bunların kaynaklarının neler olduğunu, neden rüyalarımızı unuttuğumuzu, rüyaların psikolojimiz üzerindeki etkilerini, rüyalarla akıl hastalıkları arasındaki ilişkileri ele alır. Rüyalarımızı kendimizin bile tanıyamayacağı hale getirmek için ne tür sembolleştirmeler, yer değiştirmeler ve çarpıtmalarda bulunduğumuzu anlatırken, kendi psikanalitik çalışmalarından örnekler verir.

Sigmund Freud'un "Rüyaların Yorumu" kitabını web sitemizden satın alabilirsiniz. 

Planto Melatonin Rüya Yorumları blog yazılarımızda öncelikle Sigmund Freud'un "Rüyaların Yorumu" kitabını referans alarak rüyaların nasıl yorumlanması gerektiğini, rüyalarda gözlemlenen sembollerin anlamlarını sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Uykunun tüm evrelerinde rüya görülse bile daha çok REM uykusunda görülen rüyalar hatırlanır, REM uykusunda görülen rüyalar gerçekmiş gibi dahi algılanabilir. Uykusuzluk problemi yaşayan veya çok hafif uyuyan insanlar genelde rüya görmediklerini söylerler, oysa bu durum derin ve kaliteli bir uyku uyumadıkları için görüdükleri rüyaları hatırlayamamaktan kaynaklanır. Planto Melatonin Takviye Edici Gıda ürünlerimiz uyku hormonu melatonini içeren uykusuzluk probleminizi çözmeye yönelik ürünlerdir.

Planto 3 mg Melatonin Emme Tableti ile uykunun hem rengi hem de kokusu mor!

Planto 1 mg/1 ml Melatonin Likit Çözelti ile ne kadar derin uyumak istediğine sen karar ver, derin uyu!

Planto Melatonin Rüya Günlüğü'nü yatağının başucundan ayırma ve bilinçdışına yolculuğuna başla!

Planto Melatonin ile iyi uykular, tatlı rüyalar...

 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Alışveriş Sepetim

X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
WhatsApp Destek Hattı