Makaleler » Rüya Yorumları » Planto Melatonin Rüya Günlüğü ile Rüyaların Şifresini Çözün

Planto Melatonin Rüya Günlüğü ile Rüyaların Şifresini Çözün

Planto Melatonin Uyku Günlüğü yatağınızın başucundan ayırmayacağınız bir günlük..

Rüyalar yaygın inanç olan gelecekten haber vermek yerine belkide henüz bilince ulaşamamış kendimizin bile farkında olmadığı bilinçdışımızdan bize bazı haberler veriyor olabilir.

Rüyalarımızda gördüğümüz olaylar, genellikle anlamsız, karmaşık ve bazende bizim uyanık yaşamımızda olduğumuz kişiden ve yaşadığımız hayattan çok farklı olabilir. “Ancak rüyanda görürsün” ifadesi biraz da buna işaret eder, bazı şeyleri sadece rüyamızda görürüz. Ünlü bir söz “İyi insanlar kötü insanların yaptıklarını sadece rüyalarında yaparlar” der.

Gördüğümüz rüyalar acaba bize ne anlatmak istiyor? Geleceğimiz hakkında bize ipuçları veriyor olabilir mi? Neden rüyalarım bu kadar anlamsız? Bunun gibi pek çok soru rüyaların gizeminin çok da kolay çözülemeyeceğini söylüyor bize.

Ancak 1900 yılında Sigmund Freud “Rüyaların Yorumu” kitabını yayınlayarak rüya şifrelerini çözme sanatının inceliklerini bilimsel bir bakış açısı ile ilk defa bizlere sundu.  Freud bu önemli eserinde rüyanın bir arzunun gerçekleşmesi olduğu fikrini ve rüya şifresinin nasıl çözülebileceğine dair ipuçlarını bilimsel bir bakış açısı ile ortaya koymuştur.

Sigmund Freud rüyalarını sabah uyandığı gibi hemen küçük bir not defterine not ederdi. Günlük rutinimiz başladığında sansür devreye girer ve hafızamız gece gördüğümüz rüyaya yeni ögeler ekleyebilir veya bazı ögeleride rüya içeriğinden çıkarabilir, buda rüyanın bize vermek istediği mesajı anlamamızı engeller.

Bu sebeple Planto Melatonin Uyku Günlüğü’nüze rüyalarınızı uyandığınız anda hemen yazmanızı öneriyoruz. Ayrıca  gördüğümüz rüyalar ile ilgili kendi yorumunuzda çok önemli, sizde uyandırdığı düşünceler ve duygularıda bu rüya günlüğüne not etmelisiniz. Böylece rüya günlüğünüzün sayfalarında gezinirken, kendi rüyalarınızı tarih sırası ile takip edebilecek ve bilinçdışınızdan rüyalarınız aracılığı ile size iletilen mesajların şifresini çözmeye bir adım daha yaklaşacaksınız.  

Bu günlüğe uykunuzda gördüğünüz rüyaların yanısıra gündüz düşlerinizi de ekleyebilirsiniz. Gündüz düşleride rüyalar gibi bize bilinçdışımız hakkında çok fazla bilgi verir. Düzenli olarak rüya günlüğü tuttuğunuzda hem rüyalarınızı hatırlamanızın hem de yorumlamanızın  daha kolay olduğunu göreceksiniz.

Planto Melatonin Rüya Günlüğü ile Planto Melatonin sayesinde daldığınız derin uykunuzda bilinçdışınızın derinliklerinden getirdiğiniz sembolleriniz ile ruhsal dünyanızı biraz daha yakından tanıyacaksınız. Uyku günlüğünüzdeki karekodu okutarak rüya yorumlama ile ilgili ipuçlarını paylaştığımız yazılarımıza kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Planto Melatonin ile iyi uykular, tatlı rüyalar…
 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Alışveriş Sepetim

X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
WhatsApp Destek Hattı