Makaleler » Bebek Planı » Planto Baby Hikayemiz

Planto Baby Hikayemiz

2000 yılından bu yana ilaç sektöründe Ar-Ge ve ruhsatlandırma alanlarında çalıştıktan sonra eşimle birlikte ilaç araştırma ve geliştirme alanında faaliyet gösteren CT Pharma Research’ü kurduk. Şirketimizi kurduktan sonra çok fazla sayıda ilaç Ar-Ge çalışması yürütüyor ve çok yoğun bir tempoda çalışıyordum. Oğlum henüz 3 yaşındaydı.

Her zaman üretmeye, gelişmeye ve başarılı olmaya önem veren bir kadın olarak kariyerime hiç ara vermedim ve sürekli dünyadaki bilimsel gelişmeleri takip ettim. İlaç Ar-Ge laboratuvarında çalışan, bilim ile uğraşan ve işini seven bir anne psikolojisinden olsa gerek oğlumun da kullanabileceği güncel bilimsel bilgilere uygun kozmesötik ürünler yapma fikri doğdu içimde.

Bu kozmesötik ürünler projesine başladığımızda bitkisel içerikli, hassas ve alerjiye eğilimli bebek cildine iyi gelecek ürünler yaratmayı hayal ettik. Güvenli, yeşil bir evde çocuğunu kucağında sevgiyle tutan bir anne logosu tasarladık.

Logoyu tasarlamamızdan çok sonra çocuk doktoru ve psikanalist olan Donald  Winnicott’un kitapları ile tanıştım ve şu cümleyle karşılaştım: “Bir bebek yoktur. Başlangıçta bir bebek ve annesi vardır.” Bu cümleyle birlikte henüz altı aylık bir bebekken alerjik astım olan ve beş yaşına kadar astım atakları sebebi ile sık sık annesinden ayrı hastanede kalmak zorunda kalan bir çocuk olarak, anne-bebek bağını ve birliğini merkeze alan Planto Baby'nin marka imajını oluşturan içsel duygularımın işaret ettiği yerin gerçekliğini daha net gördüm.

İşte Planto Baby bu şekilde doğdu.

Her zaman bilimsel bilginin peşinden giden bir anne olarak kendi tecrübelerimden doğan Planto Baby’nin siz ve bebeğiniz arasında  keyifli ve güvenli bir bağ oluşmasına katkı sağlamasını diliyorum.

Kim. Müh. Semra Aktaş Şimşek

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Alışveriş Sepetim

X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
WhatsApp Destek Hattı